Dom i ogród

Rodzaje lamp idealnych na taras


Ciepłe wiosenne i letnie wieczorny to idealny moment na przyjemny relaks na tarasie. Taras jest miejscem z ogromnym potencjałem, jednak by móc go w pełni wykorzystać należy zadbać o odpowiednie oświetlenie.

Idealne źródło światła na taras

Wbrew pozorom doskonałe oświetlenie na tarasie wcale nie musi wiązać się z koniecznością stosowania bardzo intensywnego źródła światła. W tym przypadku niepowtarzalny i magiczny klimat można uzyskać w sposób zupełnie przeciwny – stosując niezbyt intensywne światło. W przypadku tarasów zdecydowanie ciekawszy efekt można uzyskać przy zastosowaniu oświetlenia bocznego bądź podłogowego. Warto stawiać przede wszystkim na oświetlenie z diodami LED, które nie tylko są nastrojowe, ale również energooszczędne i długotrwałe.

Jakie oświetlenie na taras wybrać?

Oświetlenie na tarasie ma nie tylko zapewniać klimat w tym miejscu, ale również być praktyczne i funkcjonalne, dzięki czemu łatwiej i bezpiecznej będzie można poruszać się po nim po zapadnięciu zmroku. Niezwykle istotne w przypadku aranżacji tarasu jest dobranie oświetlenia dopasowanego do aranżacji. Ze względu na dużą różnorodność w konstrukcji tego rodzaju miejsc w wyborze oświetlenia wybór jest bardzo szeroki.

Przy zadaszonych tarasach doskonałym rozwiązaniem mogą być kinkiety ogrodowe bądź dopasowane do aranżacji lampy stojące (należy jednak pamiętać o tym, by wybierać jedynie te, które zostały przeznaczone do montażu zewnętrznego). Ciekawym rozwiązaniem mogą być tu również lampy solarne tarasowe, montowane np. przy schodach, na podłożu itp. które będzie nie tylko funkcjonalne, ale również bezpieczne – dzięki temu dobrze można doświetlić między innymi schody.

W ostatnich latach coraz więcej osób pracujących nad aranżacją tarasu decyduje się na wybór specjalnych kostek tarasowych, nie tylko bardzo ciekawych pod względem stylistyki, ale również praktycznych w zastosowaniu, bowiem jednocześnie oświetlają one obie strefy – górną i dolną. Ciekawym rozwiązaniem na tarasie jest także zastosowanie punktowego oświetlenia dekoracyjnego, który odpowiednio rozplanowany potrafi oświetlić taras w niezwykle efektowny sposób.

Dom i ogród
Dlaczego warto wybrać akumulatorowe urządzenia ogrodnicze?
There are currently no comments.